1 Followers
17 Following
decadequail7

decadequail7

SPOILER ALERT!

Kancelaria Upadłość Konsumencka

http://leonardbooth98.xtgem.com/__xt_blog/__xtblog_entry/__xtblog_entry/24445155-kancelaria-upad-o-konsumencka?__xtblog_block_id=1#xt_blog
https://docdro.id/9b2JrCQ
https://squareblogs.net/prawnik-rzeszow881/kancelaria-upadlosc-konsumencka-5dnd
https://squareblogs.net/beachbeach02/kancelaria-upadlosc-konsumencka-dy67
https://fingershoe6.webs.com/apps/blog/show/50197714-kancelaria-upad-322-o-347-263-konsumencka#comments

Kancelaria Upadłość Konsumencka Co musimy wiedzieć, żeby ogłosić upadłość konsumencką?Badając fora o tematyce finansowej i pożyczkowej coraz to systematyczniej możemy się natknąć na zapytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym krótkim artykule chcemy rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W zwykłych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już wcześniej w rodzimym systemie prawnym, lecz do tej pory mogły z niej skorzystać tylko i wyłącznie podmioty prowadzące firmę (np. spółki akcyjne). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Aczkolwiek, aby upadłość konsumencka stała się faktem każda osoba, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. W pierwszej kolejności przychodzi uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (oznacza to, iż ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych zobowiązań - klasyczny przykład osób, które wzięły sporo zadłużeń i kwoty rat przewyższają pozyskiwane przychody). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy składać w sądzie trzeba wskazać, iż zadłużenie powstało w sposób przez nas niezawiniony, np. padliśmy ofiarą oszustwa lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy wnoszeniu stosownego wniosku jest konieczna fachowa wiedza. Wobec tego stosownym rozwiązaniem jest korzystanie ze wsparcia zawodowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.