1 Followers
17 Following
decadequail7

decadequail7

SPOILER ALERT!

Kancelaria Upadłość Konsumencka

https://www.openlearning.com/u/poradaprawna465/blog/KancelariaUpadoKonsumencka0
https://chukarlsson34.livejournal.com/profile
Kancelaria Upadłość Konsumencka
https://gertsenteague.livejournal.com/profile
Kancelaria Upadłość Konsumencka

Kancelaria Upadłość Konsumencka Własność małżonka a upadłość konsumenckaAnalizując fora o tematyce finansowej i kredytowej coraz systematyczniej możemy się natknąć na pytanie, co to jest upadłość konsumencka. W tym zwięzłym paragrafie chcę rzucić nieco światła na powyższe zagadnienie. W prostych słowach możemy, bowiem mówić o ogłoszeniu bankructwa. Instytucja ta była znana już uprzednio w rodzimym systemie prawnym, ale do tej pory mogły z niej skorzystać tylko podmioty prowadzące działalność gospodarczą (np. spółki z ograniczoną odpowiedzialnością). W tej chwili (a dokładniej od końca grudnia 2009 roku) o ogłoszenie upadłości mogą się starać również osoby prywatne - konsumenci.

Jednak, żeby upadłość konsumencka stała się faktem każda jednostka, która się o nią stara musi wykonać szereg przesłanek. W pierwszej kolejności pozostaje uwidocznić, iż jesteśmy niewypłacalni (znaczy to, że ze swoich przychodów nie jesteśmy w stanie regulować naszych comiesięcznych deklaracji - doskonały przykład osób, które wzięły wiele zobowiązań i kwoty rat przewyższają pozyskiwane zarobki). W następnej kolejności w treści uzasadniania wnioski, jaki będziemy wnosić w sądzie musimy wskazać, że zadłużenie powstało bez naszej ewidentnej winy, np. padliśmy ofiarą przestępstwa finansowego lub pożyczek z lichwiarskim procentem.

Upadłość konsumencka to sprawa rzeka i przy składaniu adekwatnego wniosku jest konieczna specjalistyczna wiedza. Wobec tego dobrym wyjściem jest skorzystanie z pomocy fachowego pełnomocnika w osobie adwokata lub radcy prawnego.